Kraina gier planszowych

Kraina gier planszowych

Gry planszowe to aktywność dostępna dla wszystkich, bez względu na pochodzenie, wiek, status społeczny, czy materialny. Ich wybór jest coraz bogatszy, obejmują różną tematykę, są również dostosowane do wieku i możliwości „graczy”.

Warto po nie sięgać, ponieważ nie tylko świetnie wypełniają czas, ale również wspierają rozwój dziecka, m.in.:

  • kształtują odporność emocjonalną,
  • rozwijają umiejętności interpersonalne,
  • wzmacniają potencjał twórczy,
  • rozwijają pasje i zainteresowania,
  • rozwijają pamięć, mowę i myślenie,
  • doskonalą umiejętności matematyczne.

Wiedzieli o tym uczniowie klas III, dlatego postanowili wziąć udział w projekcie edukacyjnym „Kraina gier planszowych”. Podczas jego realizacji podjęli się wielu działań. Na początku gromadzili informacje na temat historii gier planszowych, wykorzystywali do tego źródła internetowe. Z zebranych wiadomości powstały ciekawe notatki słowno-obrazkowe.

Odbyły się również rozgrywki towarzyskie. Chętni uczniowie mogli przynieść do szkoły ulubioną grę z domu i po zaprezentowaniu jej i zapoznaniu z zasadami, zapraszali do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów.

Kolejnym etapem było przygotowanie „Gry dla Przedszkolaka”. Uczniowie w grupach, po wcześniejszym przygotowaniu projektu i omówieniu go, przygotowywali plansze, pionki i kostki dla swoich młodszych kolegów.

Podsumowanie projektu odbyło się w przedszkolu, gdzie gry zostały zaprezentowane i przetestowane podczas wspólnej zabawy.

Zdjęcia z projektu dostępne są w szkolnej galerii.

Aleksandra Klisz-Przerwa
Katarzyna Popławska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*