„Gramy Zmysłami” – realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego (III edycja)

Gramy zmysłami

Klasa II b w drugim półroczu roku szkolnego kontynuowała, rozpoczęty w październiku 2023 r., Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”. Udało nam się zrealizować pozostałe zaplanowane zadania w tematyce danego miesiąca:

  • LUTY – BRUDNE ZADANIE
  • MARZEC – SENSORYCZNA PISANKA
  • KWIECIEŃ – DŹWIĘKI WOKÓŁ NAS
  • MAJ – SENSORYCZNE PUDEŁKO

Warto tu zaznaczyć, że kwietniowe zadanie pomogła nam zrealizować mama naszego ucznia – Pani Magda, która przygotowała dla naszej klasy wielkanocne warsztaty. Podczas zajęć pod kierunkiem Pani Magdy stworzyliśmy dwie piękne sensoryczne pisanki, które zdobią nasza klasę do dziś. Dzieci były zachwycone, a mama naszego Marcinka już planuje dla nas kolejne ciekawe warsztaty.

Każdy miesiąc udziału w projekcie wiązał się z pracą nad innym zmysłem. Dzięki tego typu aktywnościom dzieci spędziły miło czas, świetnie się bawiły, a co najważniejsze miały możliwość zdobywania nowych doświadczeń sensorycznych. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że projekt im się podobał i w przyszłości chętnie wezmą udział w kolejnych edycjach.

Ponadto w trakcie trwania projektu wzięłyśmy udział w konkursie adresowanym tylko do nauczycieli i terapeutów uczestniczących w projekcie. Tematem pracy konkursowej był sensoryczny alfabet. W pracy należało wykorzystać stymulację minimum dwóch zmysłów. Przygotowałyśmy piękny, sensoryczny alfabet…
i mimo, że nie udało się zająć żadnego miejsca to jesteśmy bardzo zadowolone , że udało nam się stworzyć świetną pomoc dydaktyczną do wykorzystania w pracy z dziećmi.

Zdjęcia z realizacji projektu dostępne są w szkolnej galerii.

Katarzyna Pilecka
Sylwia Wal-Mięszała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*