Rajd pieszy trzecioklasistów

Rajd pieszy trzecioklasistów

10 czerwca uczniowie klas trzecich wyruszyli wspólnie na rajd pieszy. Pełni zapału, zaopatrzeni w wodę i ubrani w odblaskowe kamizelki kolumną przemierzyliśmy polną drogę ze Świątek do Jankowa. Otoczeni pięknem przyrody po drodze rozpoznawaliśmy napotkane rośliny: drzewa, zboża, kwiaty.

Na miejscu czekali na nas rodzice, którzy przygotowali ognisko. Odpoczęliśmy i posililiśmy się wspólnie upieczonymi kiełbaskami. Rozwijając dalej swoją aktywność fizyczną skorzystaliśmy z placu zabaw i zewnętrznej siłowni we wsi Jankowo.

W drodze powrotnej zadaniem uczniów było znalezienie ukrytych na trasie pudełek z liczbami. Każdej liczbie przyporządkowane było pytanie dotyczące wiedzy o środowisku, a każda prawidłowa odpowiedź została słodko nagrodzona.

Zabawa była wspaniała, a całkowita trasa rajdu wyniosła około 6 kilometrów. Wspólnie uznaliśmy, że taki rodzaj aktywności fizycznej w doborowym towarzystwie to sama przyjemność. Tym samym był to jeden z elementów realizacji siódmego punktu polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024, jakim jest: zachęcanie i wspieranie uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej.

Zdjęcia z rajdu dostępne są w szkolnej galerii.

Katarzyna Popławska
Aleksandra Klisz-Przerwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*