Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.

Nasza szkoła od czterech lat bierze udział w Programie Szkoła Myślenia Pozytywnego. Jest to program certyfikacyjny Fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej”. Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przez cały rok szkolny realizujemy comiesięczne zadania certyfikacyjne. Zmieniamy naszą szkolną rzeczywistość tak, aby pozytywnie wpływała na nasz dobrostan psychiczny, motywowała do nauki, skutecznej komunikacji oraz uczyła jak radzić sobie z trudnościami życia codziennego.

W związku z tym chcemy się podzielić z rodzicami/opiekunami i sympatykami naszej szkoły informacjami o realizowanym programie certyfikacyjnym Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. I zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w zakładce z prawej strony.

Zapraszamy też chętnych rodziców/opiekunów do wypełnienia anonimowej ankiety na temat ich potrzeb i oczekiwań w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Link do ankiety:

W tym roku realizujemy zadania dotyczące komunikacji międzykulturowej i rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym.