„Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza

Już po raz trzeci uczniowie klas pierwszych w naszej szkole otrzymali „Pierwsze abecadło” – Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

Książka jest zaproszeniem pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Ilustracje do książki stworzyła Iwona Chmielewska – artystka o niezwykłej wrażliwości i dorobku twórczym, znana i ceniona także za granicą. Rozdanie książek było też okazją do przedstawienia dostępnych w bibliotece książek autorstwa Iwony Chmielewskiej. Szczególne zainteresowanie i wiele emocji wzbudziła książka „W kieszonce”.

Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej znalazła się broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Jest ona poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, ale też zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

Ludmiła Błażewicz
biblioteka szkolna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*