Pierwsza mobilność w ramach projektu „DOBRE PRAKTYKI DOBRYCH PRAKTYKÓW”

Jest nam bardzo miło poinformować, że w dniach 26.07-30.07.2021 r. odbyła się pierwsza mobilność w ramach projektu „DOBRE PRAKTYKI DOBRYCH PRAKTYKÓW” realizowanego przez Zespół Szkolno–Przedszkolny w Światkach dla projektu „MIĘDZYNARODOWA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACYJNEJ” realizowanego ze środków PO WER, przy wsparciu Gminy Świątki.

Pierwszym nauczycielem poszerzającym swoją wiedzę z zakresu edukacji włączającej „Inclusive Education” była Pani Joanna Lewicka, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia.

Pobyt w Pradze przyczynił się nie tylko do zdobycie wiedzy w zakresie nowych technik pracy z dziećmi i podniesienia umiejętności językowych, ale posłużył również nawiązanie kontaktu oraz wymianie doświadczeń z nowo poznanymi osobami z Cypru, Hiszpanii, Portugalii oraz Krety, które z otwartością dzieliły się wiedzą na temat swoich szkół oraz organizacji pracy w nich.

Po codziennym wysiłku odpoczynek okazywał się niezbędny. Czas wolny upływał na integracji oraz pieszych wycieczkach, podczas których Pani Asia poznawała najsłynniejsze zabytki Pragi oraz tradycyjną kuchnię czeską.