Nadanie imienia szkole i przekazanie sztandaru

Poczet sztandarowy szkoły - uroczysty apel

Dzień 4 września 2023 roku zapisze się w historii szkoły jako jeden z najważniejszych. To właśnie w tym dniu, na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024, nastąpiło nadanie szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie i przekazanie sztandaru.

Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu, a następnie głos zabrał Wójt Gminy Świątki pan Sławomir Kowalczyk, który wręczył pani Agnieszce Miąsko akt powierzenia funkcji Dyrektora Szkoły. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Świątki p. Franciszek Płotnikowski odczytał tekst uchwały, nadającej szkole imię Marii Skłodowskiej-Curie.

Chwilę potem przedstawiciele Rady Rodziców przekazali pani Dyrektor nowy sztandar, ufundowany przez Wójta Gminy Świątki pana Sławomira Kowalczyka, Radnych VIII kadencji w latach 2018-2024 oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej. Zaś pani Dyrektor wręczyła sztandar pocztowi sztandarowemu, który zaprezentował sztandar, przechodząc przed rodzicami, nauczycielami, uczniami i zaproszonymi gośćmi.

Wzór sztandaru

Cała społeczność Szkoły chciałaby gorąco i z całego serca podziękować fundatorom sztandaru za ufundowanie nowego sztandaru Szkoły.

Relacja fotograficzna z uroczystego apelu w szkolnej galerii.