Dzień Misia na sportowo w mikołajkowym wydaniu

Dzień pluszowego misia na sportowo

W dniu 6 grudnia 2023 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Misia na sportowo w mikołajkowym wydaniu pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zawody sportowe, w których stawką był puchar przechodni „Pluszowego misia”, nie należały do najłatwiejszych. Uczniowie klas I-III wykazywali się sprawnością fizyczną, sprytem oraz umiejętnościami współpracy.

Celem spotkania było zapewnienie wszystkim uczniom możliwości uczestnictwa w różnych wartościowych i atrakcyjnych formach aktywności ruchowej, wkomponowanej w szerszy kontekst edukacji prozdrowotnej, propagującej model zdrowego stylu życia.

Wszystkim uczestnikom dopisywały fantastyczne humory, okraszone dawką zdrowej rywalizacji. Wspólne „misiowo- mikołajkowe” zabawy poprzedzające zawody, tańce okazały się fantastyczną rozgrzewką.
Konkurencje, w jakich mieli sprawdzić się uczniowie:

1. Sztafeta wahadłowa z misiem.
  2. Slalom z piłką.
  3. Skoki obunóż z piłką pomiędzy kolanami.
  4. Podanie misia górą bądź dołem.
  5. Rzuty misiami do celu (obręczy).
  6. Wyścig z plusowym misiem.
  7. Wyścig pod mostem z zawodnika.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa, w skład której weszły: Pani Kinga Kowalska, Katarzyna Pilecka oraz Barbara Błażewicz. Wyniki końcowe różniły się od siebie kilkoma punktami, nie obyło się bez dogrywki, tak więc:

• I miejsce- klasa I a
  • II miejsce- klasa II a
  • III miejsce- klasa III a
  • IV miejsce- klasa II b
  • V miejsce- klasa I b
  • VI miejsce- klasa III b

Każda klasa otrzymała dyplomy oraz upominki, zaś fundatorem nagrody była dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Agnieszka Miąsko.
Dziękujemy za wspólną zabawę, w podobnym „wydaniu” widzimy się za rok MISIAKI!!

Relacja fotograficzna dostępna jest w szkolnej galerii.

Urszula Morgiewicz,
Karolina Belka,