Wyjazd klas VII i VIII na Warmińsko-Mazurski Kongres Zawodowy

Klasy VII i VIII w dniu 5 kwietnia 2019 roku wyjadą do Olsztyńskiego Parku Naukowo–Technologicznego na Warmińsko-Mazurski Kongres Zawodowy, gdzie będą miały okazję zapoznać się z ofertą przygotowaną przez technika i branżowe szkoły I stopnia z województwa warmińsko-mazurskiego dedykowaną uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Ponad trzydzieści szkół prezentować będzie następujące branże: teleinformatyczną, audiowizualną, elektroenergetyczną, mechaniczną, budowlaną, drzewno-meblarską, poligraficzną, spedycyjno-logistyczną, spożywczą, leśną, gastronomiczną, hotelarsko-turystyczną, fryzjerską, kosmetyczną, przemysłu mody. Ponadto wezmą udział w warsztatach „Programować każdy może”, zorganizowanych przez Mobilne Centrum Edukacyjne.

Organizatorem tego ważnego wydarzenia dla całego naszego regionu jest Wojewoda Warmińsko-Mazurski i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, a współorganizatorem – Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerami przedsięwzięcia jest Prezydent Olsztyna oraz Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.