Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa – 21 dnia 3 miesiąca roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze, powoduje występowanie tej wady genetycznej. Święto to ustanowione w 2005 roku ma na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

Zachęcamy, aby 19 i 22 marca każdy uczeń i nauczyciel założył kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary, które są symbolem niedopasowania społecznego, ale też genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa.

Prosimy tez o przesłanie klasowych zdjęć stóp w kolorowych skarpetkach do kierowniczki świetlicy, bibliotekarki szkolnej lub pedagoga.

Pedagog szkolny – Dorota Szczerba