W szkole

17 listopada 2023 roku obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Razem z wieloma szkołami w naszym kraju i za granicą postanowiliśmy uczcić ten szczególny dzień.

Klasy I-III na drugiej godzinie lekcyjnej rozwiązywały łamigłówki i zagadki związane z tabliczką mnożenia, dodatkowo klasy trzecie miały swój mały test z „Kartami Grabowskiego”. Kto dobrze odpowiedział na wylosowane działanie z tabliczki mnożenia, otrzymywał słodką nagrodę i Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia!

Klasy starsze odkodowywały zadania, grały w grę planszową i oczywiście w bingo tabliczkowe. Dodatkowo w czasie dwóch długich przerw po szkole „krążyły” Patrole Egzaminacyjne i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i nauczycieli. Wszyscy zdali celująco!

Jak co roku atrakcją byłą Loteryjka z Tabliczką Mnożenia! Uczestnicy mieli za zadanie trzykrotnie rzucić kostkami do gry- odpowiedzieć bezbłędnie. Ten kto przebrnął 😉 przez to zadanie, mógł wylosować nagrodę. Wszyscy bawiliśmy się fantastycznie! Do zobaczenia za rok !

Fotorelacja z Dnia Tabliczki Mnożenia dostępna jest w szkolnej galerii.

Joanna Krajewska-Kisło

W klasie III a

Uczniowie klasy III a świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w grach i zabawach stolikowych i ruchowych, takich jak: znajdź parę, stacje zadaniowe, trzy w linii, rzuć kostką, ja mam – kto ma, patyczki, łamigłówki. Zabawy dały wiele radości, uczyły współpracy, a przede wszystkim pozwoliły utrwalić znajomość tabliczki mnożenia w ciekawy sposób. Dzięki zaproszeniu nauczycielki matematyki, pani Joanny Krajewskiej-Kisło, mogliśmy również wziąć udział w dodatkowych działaniach i otrzymać odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Katarzyna Popławska