Sprzątanie lasu

Dnia 12.10.2015 r. już po raz kolejny odbyło się „Sprzątanie lasu”” w Leśniczówce Różyanka. Uczniowie z klas IIâ-VI, członkowie Koła Przyrodniczo-Turystycznego, oraz uczniowie z klasy IIIa, pod okiem nauczycielek pani Stanisławy Gorącej oraz Urszuli Morgiewicz, wzięli plastikowe worki, rękawiczki i ruszyli sprzątać las i drogę do lasu. Dzieci zaglądały pod drzewa, do rowów i uzbierały kilkanaście worków śmieci. Po ciężkiej pracy, udały się na poczęstunek. Pan leśniczy przygotował ognisko przy którym dzieci upiekły sobie chleb i kiełbaski.

Przy ognisku pan leśniczy opowiadał o lesie i jego mieszkańcach oraz zorganizował zawody sportowe na leśnej ścieżce. Mimo pochmurnego i zimnego dnia, atmosfera była ciepła, a dzieci zadowolone.