Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 października 2024 roku – na uroczystym apelu – uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły i zostali pasowani na uczniów przez p. Dyrektor Agnieszkę Miąsko. Tym samym uczynili zadość tradycji szkolnej i stali się pełnoprawnymi członkami wspólnoty uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Świątkach.

Świadkami tego ważnego i niezwykłego wydarzenia byli uczniowie klas II-VIII, nauczyciele, rodzice, opiekunowie i zaproszeni goście, w tym Skarbnik Gminy Świątki p. Dobrosława Sztajnborn, Sekretarz Gminy p. Jarosław Milewski, Przewodniczący Rady Gminy p. Franciszek Płotnikowski, kierownik Biblioteki Publicznej w Świątkach p. Halina Kirjew, Dyrektor Żłobka w Świątkach p. Anna Kur, wicedyrektor ds. przedszkola p. Dorota Przekop oraz grupa przedszkolaków, która w ten sposób pożegnała swoich niedawnych jeszcze kolegów i koleżanki. Uroczystość ślubowania zakończyła się wręczeniem skromnych podarunków dla „pierwszaków”, by pamięć o tym dniu jak najdłużej pozostawała w ich wspomnieniach. Podarunki ufundowane przez Wójta Gminy Świątki Jarosława Kowalczyka wręczyli p. Dobrosława Sztajnborn i p. Jarosław Milewski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy. Oprócz tego drobne upominki przekazali „pierwszakom” Kierownik Biblioteki, Dyrektor Szkoły oraz przedszkolaki i koledzy i koleżanki z klas II i III.

W drugiej części apelu p. Dobrosława Sztajnborn oraz p. Jarosław Milewski wręczyli nauczycielom nagrody Wójta Gminy Świątki, a p. Agnieszka Miąsko nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom szkoły.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest w szkolnej galerii.