Regionalny Konkurs Recytatorski im. Marii Zientary-Malewskiej

20 października uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Basi Błażewicz, wzięli udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim im. Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie, podejmując trud przygotowania i recytacji wierszy pisanych warmińską gwarą.

Nasza reprezentacja w składzie: Anna Gruszczyńska i Franciszek Graczykowski zaprezentowali pięknie przygotowane wiersze Marii Zientary-Malewskiej. Ania – „Poranek nad jeziorem”, Franek – „Jesienne kwiaty”.

Podczas wyjazdu, uczniowie uczestniczyli w programie konkursu: złożenie kwiatów pod pomnikiem warmińskiej poetki Marii Zientary-Malewskiej oraz przybliżenie jej postaci, poznanie kultury i tradycji regionu i oczywiście część główna – recytacja wierszy.

Do udziału zgłosiło się ponad 60 uczniów z różnych szkół, prezentując wybrane utwory poetyckie warmińskich twórców. Ania i Franek otrzymali książki Kazimierza Kisielewa z warmińskimi wierszami i osobistą dedykacją oraz dyplomy. Wrócili do szkoły zadowoleni ze swoich występów i bogatsi o nowe doświadczenia.