Internetowa szkoła słonia Spacjusza z klasą I b

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawczynią wzięli udział w kursie „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” organizowanym przez portal OSE IT Szkoła.

Bohaterowie kursu pokazali nam jak dobrze bawić się online i omijać wirtualne pułapki. Pomogli nam zrozumieć, jakie zachowania w Internecie są bezpieczne, a jakie niekoniecznie.

Kurs składał się z sześciu modułów. W każdym z nich, oprócz porcji wiedzy o cyberbezpieczeństwie czekały na nas ciekawe zadania pozwalające sprawdzić zdobyte umiejętności. Podczas ostatnich zajęć, z wielkim zaangażowaniem rozwiązaliśmy quiz „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Okazało się, że jesteśmy mistrzami wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie. Na pamiątkę otrzymaliśmy dyplomy ukończenia Internetowej szkoły słonia Spacjusza.

To była wspaniała przygoda!

Wychowawczyni klasy I b
Sylwia Wal-Mięszała