II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ukrainie

Konkurs Wiedzy o Ukrainie

19 kwietnia 2024 roku reprezentantki naszej szkoły Zofia Dudała, Daria Zielińska, Zoja Kowalczyk oraz Aleksandra Golec wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ukrainie pod nazwą „Młodzi Znawcy Ukrainy”, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 39. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Do konkursu przystąpiło 30 najlepszych uczniów z Bartoszyc, Elbląga, Giżycka, Górowa Iławeckiego, Dobrego Miasta, Olsztyna, Węgorzewa oraz Świątek. Konkurs podzielony był na 2 kategorie V-VI oraz VII-VIII klasy.

W części konkursowej uczestnicy zmierzyli się z 40 pytaniami z zakresu: symbole narodowe i państwowe Ukrainy, Iwan Franko i bajka „Farbowany lis”, czumacy, zabytki Kijowa, Kijów stolica Ukrainy, Dniepr największa rzeka Ukrainy.

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowana była nagroda – premierowy seans fulldome „Polaris. Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica nocy polarnej” w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Seans wyświetlony był w ukraińskiej wersji językowej, przez co uczniowie dodatkowo wzbogacili słownictwo z zakresu astronomii.

Nasza uczennica, Aleksandra Golec, VI klasa, zajęła III miejsce w kategorii klas V-VI. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku. Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów.

Więcej zdjęć z konkursu dostępne jest w szkolnej galerii.

Piotr Tabaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*