Geocertyfikat – tytuł przyznany naszej szkole

15 kwietnia 2015 roku nasza szkoła otrzymała Geocertyfikat – tytuł nadawany szkołom i przedszkolom, które w swoich działaniach wyróżniają się podejmowaniem zagadnień z zakresu georóżnorodności otoczenia.

Wręczenie Geocertyfikatu

Na uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, naszą szkołę reprezentował pan wicedyrektor Robert Łaszczewski oraz koordynator działań ekologicznych pan Zbigniew Kraśnicki.

Geocertyfikat jest przyznawany szkołom za przeprowadzenie, wspólnie z uczniami, czterech inicjatyw w dziedzinie geologii i archeologii (udokumentowanych zdjęciami lub filmami oraz opisem) np. utworzenie lapidarium geologicznego, piaskownicy paleontologicznej i jej wykorzystanie w pracy z dziećmi lub też przygotowanie fotoreportażu „Różnorodność form krajobrazu polodowcowego”. Działania szkół, które uczestniczyły w projekcie, miały wyeksponować naturalne i antropogeniczne elementy krajobrazu najbliższej okolicy, jako walory turystyczne województwa, zachęcić do lepszego poznawania dziedzictwa geologicznego i dziedzictwa kulturowego – lokalnych „małych ojczyzn„, a także kształtować postawy proekologiczne poprzez poszanowanie środowiska przyrodniczego i kulturowego.

Otrzymanie Geocertyfikatu przez naszą szkołę było możliwe dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu pani Stanisławy Staszewskiej-Gorącej – nauczycielki przyrody, która była główną animatorką działań związanych z projektem.

Organizatorem konferencji był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu i Zespół Szkól im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.