Dzień Bezpiecznego Internetu – 9 lutego 2021 roku

DBI

W związku z panującą pandemią realizacja zadań w klasach I-III odbędzie się w reżimie sanitarnym, natomiast zadania realizowane w kl. IV-VIII odbędą się w trakcie zajęć online.

W ramach działań związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie zaplanowaliśmy:

Klasy I-III

1. Przeprowadzenie zajęć edukacyjno- profilaktycznych w oparciu o scenariusze i filmy dostępne na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
  2. Układanie klasowej rymowanki poświęconej bezpieczeństwu w Internecie.
  3. Podłogowa gra planszowa „Mistrz bezpiecznego Internetu” – rywalizują ze sobą czteroosobowe zespoły z danej klasy.
  4. Tworzenie wspólnego klasowego plakatu dotyczącego bezpieczeństwa w sieci.

Poszczególne klasy będą realizowały zadania w wyznaczonych dla siebie dniach.

Klasy IV-VIII

1. Przeprowadzenie on-line zajęć edukacyjno-profilaktycznych.
  2. Przygotowanie przez chętnych uczniów w grupach dwu, trzyosobowych quizu w aplikacji Quizzis na temat bezpieczeństwa w sieci.

Nauczyciele:

Konferencja z okazji DBI organizowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (organizacja zajmująca się kompleksowymi działaniami na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z Internetu i nowych technologii), która odbędzie się 9 lutego 2021 r. w formule on-line.

Rodzice:

Rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w Internecie, zapraszamy na strony:

Organizatorzy:
biblioteka szkolna, świetlica szkolna, nauczyciele informatyki, wychowawczynie klas I-III, pedagog szkolny, logopeda

DBI w naszej szkole