Dni Patrona w klasie VI

Dni patrona w klasie szóstej

W dniu 156 rocznicy urodzin patrona szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie, uczniowie klasy VI szukali informacji o naszej wielkiej uczonej (czytali teksty, fragmenty opowiadań, oglądali filmiki). Pozyskane informacje wykorzystali podczas tworzenia gier dydaktycznych. Opracowali instrukcję do gier, zredagowali pytania i odpowiedzi.

Gotowe gry uczniowie klasy VII przekazali uczniom klasy III a, III b oraz do szkolnej biblioteki, aby inni uczniowie naszej szkoły, wykorzystując opracowane gry, dowiedzieli się wielu ciekawych faktów z życia naszej wybitnej patronki.

Zobacz zdjęcia w szkolnej galerii.

Efektem poszukiwań informacji na temat Marii Skłodowskiej-Curie były także opowiadania, napisane przez uczniów klasy VI, których bohaterem była nasza patronka:

Niezwykła przygoda, Powrót Marii, Wehikuł czasu Marii Skłodowskiej-Curie, Nobel jak ze snu …, Życie Marii, Maria i Albert w przyszłości, Maria w przyszłości.

Agnieszka Miąsko