Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”

Wręczenie certyfikatu

10 grudnia 2014 roku nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły Przyjaznej Środowisku”, przyznawany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Na uroczystości, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Małdytach, szkołę reprezentowała pani dyrektor Agnieszka Miąsko, koordynator działań ekologicznych oraz nauczycielka przyrody pani Stanisława Staszewska-Gorąca i przedstawiciele uczniów Martyna Jurczak i Rafał Kur.

Certyfikat jest przyznawany szkołom między innymi za integrowanie społeczności szkolnej wokół działań na rzecz poszanowania zasobów środowiska oraz doskonalenie procesów dydaktycznych i wychowawczych, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat nadaje rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez szkołę , która staję się wzorem do naśladowania.