Blaszane granie

W ramach współpracy z agencją muzyczno- artystyczną uczniowie klas I-III mają możliwość udziału w co miesięcznych audycjach muzycznych mających na celu:

• zapoznanie oraz poszerzenie wiedzy na temat teorii, historii muzyki klasycznej i rozrywkowej, jak i szerokiej gamy rodziny instrumentów,
  • rozwój wrażliwości muzycznej uczniów,
  • rozbudzanie zamiłowania do muzyki,
  • przygotowanie do odbioru sztuki,
  • zapewnienie kontaktu z wartościowymi działami muzycznymi w wykonaniu profesjonalnych muzyków i zespołów.

Koncerty muzyczne prowadzone są z udziałem profesjonalnych muzyków i zespołów muzycznych. Poruszają bardzo szeroką tematykę – teoria muzyki, instrumenty muzyczne, historia muzyki różnych okresów począwszy od średniowiecza aż po muzykę współczesną, sylwetki największych kompozytorów i instrumentalistów, muzyka rozrywkowa, twórczość znanych zespołów i muzyków – toteż uczniowie mają możliwość zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę muzyczną.

Podczas każdego występu uczniowie biorą udział w zabawach muzycznych, mogą dotknąć instrumentów, wczuć się w role kompozytora, dyrygenta, instrumentalisty. Ponadto pod koniec koncertów odbywają się konkursy mające na celu utrwalić przekazaną wiedzę. Każdy kończy się rozdaniem drobnych nagród związanych z muzyką. W czerwcu, podczas ostatniego koncertu odbędzie się finałowy turniej wiedzy o muzyce, który jest podsumowaniem całego cyklu.

W środę 25 września odbyła się pierwsza audycja muzyczna o tematyce ”Blaszane granie” – mająca na celu zapoznanie z rodziną instrumentów dętych blaszanych (w roli głównej trąbka i puzon) jak i poznanie roli kapelmistrza.

Więcej zdjęć dostępnych jest w szkolnej galerii.

Nauczyciele klas I- III