Klasa III a rozpoczyna projekt „W świecie książki”

Z okazji Tygodnia Bibliotek oraz w związku z projektem edukacyjnym „W świecie książki” uczniowie klasy III a uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, których tematem przewodnim była książka i wszystko, co z nią związane.

Odwiedzaliśmy bibliotekę szkolną w celu wypożyczania książek, ale nie tylko. Postanowiliśmy również poznać w praktyce, czym zajmuje się bibliotekarz i tak oto Pani Basia wprowadziła dzieci w świat skrupulatnej pracy w krainie książek. Uczniowie chłonęli ciekawostki i od teraz Pani Basia może liczyć na pomoc wielu małych rączek. Dzieci na każdej przerwie odwiedzają bibliotekę i poza wypożyczaniem książek z ogromną radością pomagają wypożyczać książki innym, segregują, porządkują.

Organizując „piknik z książką” zaprosiliśmy do współpracy Panią Basię, która wśród zieleni i śpiewu ptaków przeczytała i omówiła z dziećmi fragmenty wybranych legend warmińskich.

Przez cały tydzień uczniowie zbierali informacje, w jaki sposób powstaje książka i samodzielnie przygotowali komiksy pod hasłem „Droga książki do czytelnika”. Ciekawe i różnorodne prace można podziwiać na korytarzu szkolnym.

Wychowawca: Katarzyna Popławska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*