Uczniowski Klub Sportowy „Junior” popularyzuje sport wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, poprzez dyscyplinę sportu, jaką jest piłka nożna. Przekazujemy zawodnikom bezpłatnie sprzęt sportowy i ubiory sportowe.
Aktualnie Klub liczy 48 zawodników. Starsza grupa wiekowa rocznik 2000-1998 – 23 zawodników, młodsza grupa wiekowa 2005-2001- 19 zawodników. Zawodnicy są zgłoszeni do WMZPN. Działalność statutową wspomagają trenerzy: Piotr Karpiniak i Andrzej Dzikowski.
Nie posiadamy własnej bazy sportowej, korzystamy z hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świątkach i gminnego boiska w Świątkach. Sukcesy sportowe naszego klubu i jego funkcjonowanie nie byłyby możliwe bez powierzenia nam przez Urząd Gminy w Świątkach – wykonania zadań publicznych, jak również bez pomocy sponsorów. Wszystkie otrzymane fundusze przekazujemy na cele statutowe tj. pokrycie organizacji turnieju, zakup sprzętu sportowego, strojów piłkarskich dla zawodników i na udział w turniejach piłkarskich (opłaty startowe, transport).
Sukcesy sportowe i organizacyjne w roku szkolnym 2012/2013
Lp. | Nazwa turnieju | Data | Miejsce |
---|---|---|---|
1. | Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 1999 w Ostródzie | 14.01.2012 | VI |
2. | Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej „Świątki Cup” w Świątkach | 11.02. 2012 | VIII |
3. | Pierwsza runda eliminacyjna Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych 2012 |
11.03.2012 Gietrzwałd |
I |
4. | Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2003 „ Don Bosco Cup” 2012 |
17.03.2012 Ostróda |
II |
5. | Półfinał Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych 2012 |
22.03.2012 Orneta |
II |
6. | Finał Mistrzostw Województwa WMZ LZS Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej |
29.03. 2012 Reszel |
III |
7. | Turniej Piłki Nożnej kat. Żaczki | 03.05.2012 | II |
8. | Turniej Piłki Nożnej Chłopców LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” 2012 – półfinał |
30.05. 2012 Samborowo |
II |
9. | Finał Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców LZS „ Mała Piłkarska Kadra Czeka” 2012 |
05.06.2012 Reszel |
I |
10. | Finał Ogólnopolskiego Centralnego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” 2012 |
02-05.07.2012 Opole |
VIII |
11. | XVII Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej „Wybieram zdrowie” |
30.11-01.12.2012 Kętrzyn |
XI |
12. | Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2000 | 24.11.2012 | V |
14. | Rozgrywki organizowane przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej kategoria „Żak” | Sezon 2012/2013 |
I miejsce w grupie- awans do grupy mistrzowskiej IV miejsce w grupie mistrzowskiej |
15. |
Rozgrywki organizowane przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej. Klasa okręgowa „trampkarzy młodszych” |
Sezon 2011/2012 | V miejsce w grupie |
16. | Mistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego w FUTSALU rocznik 1998-1999 | Rozgrywki grudzień 2012- marzec 2013 | II miejsce w województwie |
17. | Runda eliminacyjna turnieju LZS w piłce nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” 2013 |
23.05.2013 Morąg |
III miejsce |
18. | Turniej Piłki Nożnej „Orlik Mostkowo” | 1.06.2013 | I miejsce |
19 |
Rozgrywki organizowane przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej. kategoria „Żak” |
Sezon jesienny 2013/2014 | I miejsce w grupie |
20. |
Rozgrywki organizowane przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej. kategoria „Orlik” |
Sezon jesienny 2013/2014 | I miejsce w grupie |
21. |
Rozgrywki organizowane przez Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej. Klasa okręgowa „trampkarzy” |
Sezon jesienny 2013/2014 | IV miejsce w grupie |
Warto podkreślić, że sportowe sukcesy młodych piłkarzy przyczyniły się do popularyzacji piłki nożnej w gminie Świątki, jak również do promocji naszej gminy i naszego regionu. Bardzo dużym sukcesem naszego Klubu jest zajęcie I- go miejsca w Finale Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” 2012 i reprezentowanie naszego województwa w Finale Centralnym w Opolu, jak również zajęcie III miejsca w Finale Mistrzostw Województwa WMZ LZS Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej, a także zdobycie wicemistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego w Futsalu w kategorii U-14.
Plany na lata następne
- Utrzymanie działalności UKS „Junior”
- Udział w turniejach i rozgrywkach piłkarskich
- Udział w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko–Mazurski Związek Piłki Nożnej
- Zakwalifikowanie się do finału Mistrzostw Województwa WMZ LZS Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej
- Udział w mistrzostwach województwa warmińsko- mazurskiego w „Futsalu” organizowanym przez WMZPN
- Dalsza współpracy z władzami gminy Świątki i miejscowym LZS
- Poszukiwanie sponsorów
- Włączenie większej liczby sympatyków sportu w działalność Klubu