W dniu 19 lutego 2026 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, organizując Szkolny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla klas I-VIII .
Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszym etapie uczniowie w trakcie trzech rund mogli wykazać się znajomością w teorii zasad pierwszej pomocy, a następnie po krótkiej przerwie rozpoczął się drugi etap działań praktycznych. Tu w pomysłowości, twórczości i zaangażowaniu nie było końca. Pod okiem komisji uczniowie naszej szkoły prezentowali jak postępować w czasie nagłego zatrzymania serca, zgłaszaniu wypadku samochodowego na numer 112, układaniu poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, zakładaniu opatrunku na ranę czy wyciąganiu poszkodowanego z auta. Dodatkową ważną atrakcją było wyjaśnienie znaczenia ogniw łańcucha przeżycia.
Zdjęcia z Konkursu dostępne są w szkolnej galerii.
Paulina Oworuszko