Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klas drugich, we współpracy z chórem szkolnym, przygotowali akademię poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Podczas wydarzenia uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące tego ważnego wydarzenia historycznego oraz jego znaczenia dla Polski i Polaków. Recytacje, scenki oraz występy muzyczne pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć historię kraju i wartość patriotyzmu.
Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który wykonał pieśni patriotyczne, nadając akademii wyjątkowy charakter.
Akademia była cenną lekcją historii i patriotyzmu oraz okazją do wspólnego uczczenia narodowego święta.
Zdjęcia z akademii dostępne są w szkolnej galerii.
Katarzyna Popławska
Aleksandra Klisz-Przerwa
Agnieszka Szczucka