Wyniki naboru w ramach Rządowego Programu „Klub”

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki w ramach Rządowego Programu „Klub” *. Dofinansowanie przyznano ponad 2 tysiącom klubów z całej Polski. Z ogromną radością informujemy, że pozytywnie zaopiniowano również wniosek Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior”.

W ramach Programu „Klub” – edycja 2017 – dofinansowaniem będą objęte dwie sekcje Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior” tj. sekcja piłki nożnej oraz boksu (łącznie ok. 65 uczniów). Zajęcia obydwu sekcji przewidziane są dla dzieci w przedziale wiekowym od 7 roku życia do ukończenia 18 roku życia. Ponadto dofinansowaniem objęty został zakup ringu bokserskiego, który będzie wykorzystywany podczas treningów oraz turniejów bokserskich.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy brali udział w przygotowaniu wniosku (trenerom klubu), a w szczególności Wójtowi Gminy Świątki panu Sławomirowi Kowalczykowi.

* Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.