Wspaniała lekcja i przygoda!

Dobrocinek

Uczniowie klas I-IV przeżyli piękną jesienna przygodę w Dobrocinku. Dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa Dobrocin mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach przyrodniczych na ścieżce edukacyjnej „Modrzewie koło Dobrocinka”. Pogoda dopisała i uczniowie mogli usłyszeć, zobaczyć i przeżyć spotkanie z lasem. Pani Paulina Drzazga w interesujący sposób przekazała informacje na temat ekosystemu leśnego, pracy leśnika, dowiedzieliśmy się o ważnym znaczeniu grzybów w lesie. Ciekawa była także informacja dotycząca wykorzystania żywicy w przemyśle, ku zaskoczeniu dzieci. Ścieżka edukacyjna wspaniale wyposażona w tablice dotyczące zwierząt leśnych, drzew liściastych, iglastych, ptaków drapieżnych, warstwowej budowie lasu, biodegradacji odpadów, przekroju poprzecznym drzewa.

Było dość chłodno jak to listopadzie tak, więc zadbano o nas, mogliśmy ogrzać się przy przygotowanym specjalnie dla nas ognisku. Nie zapomniano też o ciele, częstując kiełbaską z bułką i sokiem. Na zakończenie, każdy otrzymał podarunek, ekologiczną zakładkę do książki. To była dla nas uczniów przyjemność i zarazem uczta duchowa obcować przyrodą w sercu przepięknych lasów dobrocińskich. Serdecznie dziękujemy gospodarzowi tych lasów Nadleśniczemu Nadleśnictwa Dobrocin panu Szymonowi Nowakowi. Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Świątkach. Darz Bór.