„W świecie książki” – tydzień drugi projektu – klasa III a

Minął drugi tydzień naszego klasowego projektu edukacyjnego „W świecie książki”. Ten tydzień poświęciliśmy na rozwijanie talentów pisarskich uczniów i tak oto dzieci pracowały nad stworzeniem własnych wierszy lub opowiadań. Powstały bardzo ciekawe i zaskakujące dzieła małych pisarzy, które zostały zaprezentowane na tablicy w korytarzu szkolnym.

Poza tym powtórzyliśmy piknik z książką, na który ponownie zaprosiliśmy Panią Basię. Na łonie natury wysłuchaliśmy fragmentu treści książki Beaty Sarnowskiej pod tytułem „Tajemnica zaginionej kotki”. Dzieci były zafascynowane i na pewno wrócimy do tej lektury.

Uczniowie odwiedzili również bibliotekę gminną i podczas spotkania z Panem Jarosławem dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących pracy bibliotekarza oraz interesujące ciekawe książki.

Dzieci przygotowały gazetkę klasową pod hasłem „To warto przeczytać”, która zachęca do sięgania po wybrane książki. Trzecioklasiści polecają między innymi „Dziennik cwaniaczka”, „Zaczarowaną zagrodę”, „Filonka Bezogonka” i wiele innych. Na bieżąco poszerzamy zakres tytułów godnych polecenia książek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*