Uroczysty apel z okazji ślubowania klas pierwszych oraz Dnia Edukacji Narodowej – 2020/2021

Dnia 14 października 2020 roku – na uroczystym apelu – uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły i zostali pasowani na uczniów przez p. Dyrektor Agnieszkę Miąsko. Tym samym uczynili zadość tradycji szkolnej i stali się pełnoprawnymi członkami wspólnoty uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Świątkach. Cała uroczystość odbyła się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Świadkami tego ważnego i niezwykłego wydarzenia byli uczniowie klas II-III, nauczyciele, rodzice, opiekunowie i zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Świątki p. Sławomir Kowalczyk, Sekretarz Gminy Świątki p. Jarosław Milewski oraz grupa przedszkolaków, która w ten sposób pożegnała swoich niedawnych jeszcze kolegów i koleżanki. Uroczystość ślubowania zakończyła się wręczeniem skromnych podarunków dla „pierwszaków”, by pamięć o tym dniu jak najdłużej pozostawała w ich wspomnieniach. Podarunki wręczyli Wójt Gminy Świątki wraz z Sekretarzem Gminy Świątki p. Jarosławem Milewskim oraz przedszkolaki i koledzy i koleżanki z klas II i III.

Druga część apelu poświęcona była Dniu Edukacji Narodowej. W tej części uroczystości p. Sławomir Kowalczyk wręczył nagrody Wójta Gminy Świątki p. Agnieszce Miąsko, p. Joannie Lewickiej, p. Paulinie Oworuszko, p. Lidii Wojterze oraz p. Wiesławie Liszewskiej.

Zdjęcia ze ślubowania dostępne są w szkolnej galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*