Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już 5 listopada.

Zaczęliśmy od obejrzenia filmu pt. „Polak mały” – utrwaliliśmy nazwy i wygląd polskich symboli narodowych oraz poznaliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Zaciekawiły nas obrazy przedstawiające godło w różnych czasach.

Kolejnego dnia korzystaliśmy z interaktywnej mapy Polski przyniesionej przez Konrada – zajęcia z wykorzystaniem mapy były doskonałą nauką i zabawą.

Czekały na nas również niespodzianki – otrzymaliśmy wyjątkowy podarunek od Instytutu Pamięci Narodowej – zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, w których stworzyliśmy (w formie graficznej) piękne notatki dotyczące polskich symboli narodowych.

Nie zabrakło również elementów kodowania: odkodowywaliśmy godło Polski, stworzyliśmy kubeczkową flagę Polski oraz rysowaliśmy flagę Polski i korzystając z aplikacji Quiver zamienialiśmy je w obraz trójwymiarowy. Ponadto włączyliśmy się w akcję „100 dobrych uczynków na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” – ilustrowaliśmy na białych oraz czerwonych serduszkach swoje dobre uczynki, jakie udało nam się spełnić w bieżącym roku.

Uczniowie i wychowawczyni klasy 1b Sylwia Wal-Mięszała