Dnia 26 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas IV – VI Poezja bliska dziecku.
Organizatorami konkursu były p. Magdalena Kobiałko – Nowak i p. Agnieszka Ratajczak.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w kolejności alfabetycznej począwszy od klas IV:
Klasy IV
- Angelika Borowiak (IV a) – wiersz „Czarny Lew” (Danuta Wawiłow)
- Patryk Dajnowicz (IV b) – wiersz „Daktyle” (Danuta Wawiłow)
- Andrzej Podpora (IV b) – „Szybko” (Danuta Wawiłow)
- Joanna Skoczeń (IV a) – „Kurcze blade” (Wanda Chotomska)
- Julia Ustianowska (IV a) – „Szybko” (Danuta Wawiłow)
- Kacper Wróbel (IV b) – „Lwy” (Hanna Januszewska)
- Krzysztof Wrzosek (IV b) – „Paweł i Gaweł” (Aleksander Fredro)
Klasy V
- Adam Kurek (V a) – „Jak wygląda wiatr?” (Danuta Wawiłow
- Maciej Maciejewski (V b)– „Rzecz wstydliwa” (Kazimierz Wierzyński)
- Agnieszka Michałowska (V a) – „Droga za progiem” (Józef Ratajczak)
- Mikołaj Rosiński (V a) – „Gorące mleko” (Julian Tuwim)
- Adrianna Rosłon (V b) – „Nic dwa razy” (Wisława Szymborska)
- Kamil Strurzyński (V a) – „Dwa wiatry” (Julian Tuwim)
Klasy VI
- Natalia Fabisiak (VI b) – „Piegozbyt” (Wanda Chotomska)
- Marta Hładzio (VI a) – „Z pamiętnika Zofii Bobrówny” (Juliusz Słowacki)
- Michał Kiełtyka (VI a) – „Dlaczego ogórek nie śpiewa?” (Konstanty Ildefons Gałczyński)
- Wioleta Kubuj (VI a) – „Inwokacja” [fragment Pana Tadeusza Adama Mickiewicza]
- Beniamin Maliński (VI a) – „fragment „Konrada Wallenroda” (Adam Mickiewicz)
- Anna Nowoszyńska (VI b) – „Miss stonoga” (Agnieszka Frączek)
- Magdalena Orłowska (VI a) – „Muzeum” (Wisława Szymborska)
- Kamila Rutkowska (VI b) – „Wilczki” (Ignacy Krasicki)
- Rafał Tuchewicz (VI a) – „Lwy” (Hanna Januszewska)
Po występie wszystkich uczestników konkursu, jury w składzie: dyr. Krzysztof Szyp, p. Joanna Pacho i p. Dorota Szczerba, ogłosiło zwycięzców i wyróżnionych w konkursie recytatorskim Poezja bliska dziecku.
- I miejsce – Kamil Strurzyński
- II miejsce – Patryk Dajnowicz
- wyróżnienie – Adam Kurek
- wyróżnienie – Michał Kiełtyka
- wyróżnienie – Anna Nowoszyńska
- wyróżnienie – Natalia Fabisiak