Dzień Naukowca

18 marca 2015 roku w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Z okazji Dnia Ziemi i powitania wiosny odbył się „Dzień Naukowca”.

Barwny pochód młodzieży szkolnej z Marzannami, hasłami, balonami i plakatami przemaszerował ulicami Światek. Tradycji stało się za dość – wiosna zagościła na dobre.

Kącik naukowy VIb
Kącik naukowy VIc

Doniosły moment uroczystości nastąpił po powrocie do szkoły. Dyrektor naszej placówki dokonał uroczystego otwarcia „Dnia Naukowca”. Tego dnia, na wszystkich uczniów czekało wiele atrakcji. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki. Przygotowane przez uczniów stanowiska naukowe obfitowały bogactwem, często trudnych do odgadnięcia i zdefiniowania, zagadnień. Uczniowie dwoili się i troili, aby zdobyć jak najwięcej punktów dla siebie i swojej klasy, ponieważ zwycięzcy otrzymają główną nagrodę – wycieczkę do planetarium. Rozmaitością smaków i zapachów kusiły „STOŁY PACHNĄCE NIE TYLKO ZIOŁAMI”. To dzięki mamom, uczniowie mogli zregenerować siły, posilając się wieloma przepysznymi i zdrowymi potrawami. Urozmaiceniem imprezy był konkurs na ekorzeżbę i ekostrój oraz „List dla Ziemi”.

Zwieńczeniem „Dnia Naukowca” były rozgrywki w piłkę nożną. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.